top
logo

Analiza żywej kropli

 

     Analiza żywej kropli krwi daje mam niezwykłą możliwość obejrzenia tego, co znajduje się wewnątrz nas, i z czego na co dzień nie zdajemy sobie  sprawy. Przez około 40 minut możemy z zaciekawieniem  obserwować , co dzieje się w naszym wnętrzu. W badaniu tym wykorzystywany jest fakt, że minimum 20 minut po pobraniu pojedynczej kropli krwi,  komórki w niej zawarte nadal żyją. Jeżeli preparat zostanie zabezpieczony  przed wyschnięciem, to przez dłuższy czas możemy oglądać komórki krwi oraz inne struktury,niewidoczne w tradycyjnych metodach analitycznych. Do obserwacji używamy dobrej klasy mikroskopu z kamerą cyfrową co umożliwia na wyświetlanie obrazu w czasie rzeczywistym na ekranie monitora i dokonywanie bieżącej dokumentacji(zdjęć lub filmów)   .

        Analiza wymaga od nas tylko kilku przygotowań między innymi co najmniej 24 godziny przed analizą nie wolno spożywać alkoholu, w dniu badania nie można pić kawy naturalnej i 2 godziny przed badaniem spożywać posiłku. Na 30 min. przed badaniem wypijamy przynajmniej szklankę wody.  Sama analiza wiąże się z pobraniem z palca dosłownie kropli krwi poprzez zupełnie niezauważalne nakłucie. Kropla krwi nanoszona jest na szkiełko podstawowe i po odpowiednim  przygotowaniu oglądana pod mikroskopem, z wykorzystaniem zmiennych powiększeń od 100x do 1600x. Sugestywność obrazu jest tak duża, że o wiele łatwiej przychodzą nam postanowienia związane ze zmianą sposobu odżywiania czy stylu życia. Metoda dodatkowo pozwala monitorować proces leczenia oraz zobrazować wczesne zaburzenia środowiska wewnętrznego, nawet gdy zwykłe badania laboratoryjne wykazują  normę.

Należy  pamiętać że analiza żywej kropli krwi jest jedynie uzupełnieniem konwencjonalnych badań i w żadnym przypadku ich nie zastępuje.

ZAPRASZAMY NA WIZYTĘ PO WCZEŚNIEJSZYM UMÓWIENI SIĘ .TEL.601 301 837 


bottom

Powered by Joomla!. Design by: joomla 2.5 templates  Valid XHTML and CSS.